Navigácia
Skočiť na obsah

Výzva v roku 2022

Zverejnenie výsledkov: Štipendium Martina Filka - výzva v roku 2022

Na základe výzvy zverejnenej Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky požiadalo o poskytnutie Štipendia Martina Filka 10 uchádzačov. Z 10 žiadostí bola 1 žiadosť vyradená pre formálne nedostatky. Zvyšných 9 žiadostí bolo hodnotených v prvom kole výberového procesu podľa umiestnenia študijnej oblasti v rebríčku študijných oblastí Times Higher Education, podľa výšky požadovaných študijných nákladov a priemerným hodnotením od dvoch externých hodnotiteľov. Záujem o získanie štipendistu prejavilo 10 ministerstiev, Úrad vlády SR a Úrad priemyselného vlastníctva SR pričom bolo celkovo zverejnených 28 pozícií.

V prvom kole výberového procesu boli vybraní 6 žiadatelia, ktorí boli pozvaní do druhého kola – na osobný pohovor, ktorý sa uskutočnil 14. júna 2022. Osobného pohovoru sa zúčastnilo 5 zo 6 pozvaných žiadateľov, jeden žiadateľ sa vzdal možnosti uchádzať sa o štipendium.

 

Poradie žiadateľov pozvaných na osobný pohovor na základe výsledkov v prvom kole:

 

č.

priezvisko

meno

názov univerzity v zahraničí

celkový počet bodov po 1. kole

1

Rigász

Kristián

London School of Economics and Political Science

75,67

2

Tallová

Barbora

University of Oxford

68,06

3

Gvoth

Martin

Institut d’études politiques de Paris (Sciences Po)

66,28

4

Kebis

Pavol

University of Oxford

65,86

5

Knošková

Michaela

Columbia University

63,83

6

Krajňák

Jakub

Georgetown University

54,50

 

Na základe rozhodnutia Komisie na posúdenie žiadostí o poskytnutie Štipendia Martina Filka a objemu finančných prostriedkov bolo štipendium udelené štyrom štipendistom: Kristiánovi Rigászovi, Barbore Tallovej, Martinovi Gvothovi a Michaele Knoškovej. Kristián Rigász sa vzdal nároku na poskytnutie štipendia, a preto bolo štipendium udelené ďalšiemu žiadateľovi v poradí Jakubovi Krajňákovi.

 

Súbory na stiahnutie

Skočiť na začiatok stránky