Žiaci základných a stredných škôl sa začnú učiť o zavedení eura na Slovensku

  • Dátum: 21.02.2008

     Žiaci základných a stredných škôl už onedlho dostanú učebné pomôcky k zavedeniu eura na Slovensku. O tom i o ďalších podrobnostiach zapojenia rezortu školstva do procesu príprav prijatia európskej meny dnes informoval podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj na spoločnej tlačovej besede so splnomocnencom vlády SR pre zavedenie eura Igorom Barátom.
     Ján Mikolaj predstavil pomôcky Euro-rotoautomat pre žiakov vo veku od 7 do 12 rokov a Euroinfo, ktorá je určená pre žiakov od 13 do 18 rokov. Stredoškolákom je určený  e-learningový kurz EÚ a euro 2009, ktorý vytvorilo MŠ SR v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou a spoločnosťou Cisco.
    
Pre pedagógov MŠ SR pripravilo prehľad aktualizácie učebných osnov ZŠ a SŠ v nosných predmetoch, v ktorých môžu žiakov priblížiť tematiku eura a jeho zavedenia na Slovensku.
     MŠ SR bude taktiež postupne aktualizovať učebnice v rámci reedícií a prepracovaných vydaní. Všetky nové učebnice už budú pojem euro používať.
     Pedagógovia by takisto mali ako súčasť priebežného vzdelávania získať informácie o otázkach zavedenia eura. MŠ SR im k tomu poskytne prezentáciu Zoznámte sa s eurom, ktorú pripravil úrad splnomocnenca vlády SR pre zavedenie eura.


Bratislava 21. február 2008

Súbory na stiahnutie

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku