Zajtra vyvrcholí 18. ročník Turnaja mladých fyzikov

27.04.2010

      V stredu 28. apríla 2010 sa v priestoroch IUVENTY na Karloveskej ulici 64 v Bratislave začne celoštátne kolo 18. ročníka Turnaja mladých fyzikov.  Na podujatí, ktoré bude trvať až do piatka 30. apríla 2010 si svoje sily zmeria spolu 59 súťažiacich stredoškolákov.

    Turnaj mladých fyzikov je určený pre zväčša 5-členné družstvá stredoškolákov a spočíva v riešení fyzikálnych úloh, ktoré modelujú problémy prinášané vedecko-technickou praxou a súčasne svojou formuláciou motivujú žiakov k náročnej tvorivej práci. Spája v sebe myšlienky predmetovej olympiády (riešenie príkladov) s myšlienkami stredoškolskej odbornej činnosti (prezentácia riešenia nejakého problému pred odbornou porotou). Úlohou súťažiacich je každý rok vypracovať 17 náročných úloh z rôznych oblastí fyziky.

    Najúspešnejší žiaci reprezentujú Slovenskú republiku na Medzinárodnom turnaji mladých fyzikov a na Otvorenom kole Rakúskeho turnaja mladých fyzikov, na ktorom v minulom roku získali slovenskí študenti bronzové medaily.

    Vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva SR a organizačne ho zabezpečuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže. Viac informácií na www.olympiady.sk.

Bratislava 27. apríla 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku