Začala sa Európska divadelná konferencia

27.02.2009

     Európsku divadelnú konferenciu (ETC) pod názvom Divadlo - vzdelávanie - umenie otvoril včera minister školstva Ján Mikolaj v Slovenskom národnom divadle v Bratislave.
     "Vaša iniciatíva prichádza práve v čase, keď nielen Slovensko, ale aj celá Európa hľadajú účinnejšie metódy vzdelávania," vyzdvihol akciu podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj. ETC je Európska sieť divadiel, ktorá bola založená v roku 1988 s úmyslom podporovať a propagovať súčasnú drámu a činohernú tvorbu v Európe. V súčasnosti združuje divadlá z viac než dvadsiatich krajín.  
     Medzinárodná konferencia ETC je súčasťou projektu Young Europe, ktorého cieľom je rozvoj a podpora európskeho rozhľadu na poli mladej divadelnej tvorby a vzdelávania. Program sa začal rozvíjať medzi členmi Európskej divadelnej konvencie s podporou Programu kultúry Európskej únie. Výsledkom snahy členov ETC budú spoločné projekty, konferencie a mnohé vzdelávacie projekty, ale aj objavenie, nadviazanie vzťahov a dlhodobá komunikácia so špecialistami z oblasti divadla a vzdelávania.
     Medzinárodná konferencia a pracovné stretnutia potrvajú od 26. 2. do 1. 3. 2009.

Bratislava 27. február 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku