Za účasti Jána Mikolaja spustili najväčšiu fotovoltaickú elektráreň na Slovensku

01.07.2009

     Predpokladaný ročný výkon 120 MWh elektrickej energie má najväčšia fotovoltaická elektráreň na Slovensku, ktorej riadneho spustenia sa dnes 1. júla 2009 zúčastnil podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj.
     Na pôde Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá projekt realizuje, sa stretol s vysokoškolskými pedagógmi a doktorandmi a následne si osobne prezrel približne 460 fotovoltaických panelov nainštalovaných na streche pavilónu fyziky. Ján Mikolaj pri tejto príležitosti ocenil, že aj teoreticky zamerané vedecké pracoviská sa rozhodli realizovať výskumný projekt s priamym praktickým využitím.
     Slnečná elektráreň v skúšobnej prevádzke fungovala od začiatku toho roku. Je určená na výskumné i pedagogické účely. Cieľom fakulty je okrem iného aj akreditovať nový študijný program zameraný práve na takýto typ obnoviteľných zdrojov energie.

Fotogaléria

Bratislava 1. júl 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku