Navigácia

X. ročník úspešnej literárnej súťaže „Kto zachráni jeden ľudský život, zachráni celý svet“

Centrum pre židovsko-bulharskú spoluprácu Alef organizuje (od 1.10.2022 do 1. 2.2023) v poradí X. ročník úspešnej literárnej súťaže „Kto zachráni jeden ľudský život, zachráni celý svet“
Medzinárodná literárna súťaž mládeže je určená stredoškolákom. Všetci nominovaní budú pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien v júni 2023 v bulharskom meste Burgas.

Centrum pre židovsko-bulharskú spoluprácu Alef organizuje (od 1.10.2022 do 1. 2.2023) v poradí X. ročník úspešnej literárnej súťaže „Kto zachráni jeden ľudský život

Téma tohtoročnej súťaže je: „Príbehy tmy a svetla“
Súťaž je určená pre študentov gymnázií a všetkých stredných škôl vo veku od 14 do 19 rokov.  Súťaž prebieha v dvoch kategóriách:
1.        Umelecké rozprávanie podľa historickej udalosti alebo osobe
2.        Video príbeh založený na historickej udalosti alebo osobe
Autorské práce je potrebné zaslať na adresu: center.alef@gmail.com, do 1. februára 2023.
Poviedky vyhodnotí medzinárodná porota, ktorá vyberie 25 najlepších prác. Výsledky súťaže budú vyhlásené na slávnostnom udeľovaní cien v Burgase v júni 2023. Najlepší autori budú pozvaní na medzinárodný festival literárnej mládeže „Priateľstvo – význam a záchrana“ v bulharskom Burgase a tiež na udeľovanie cien a slávnostný ceremoniál literárnej súťaže „Kto zachráni jeden ľudský život, zachráni celý svet“ v júni 2023 na náklady organizátorov. Ďalšie podrobnosti sa dozviete v priloženom súbore.

 

Súbory na stiahnutie


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky