V Bratislave ocenili úspešných športovcov NŠC a ich trénerov za výsledky v roku 2019

30.01.2020
   Spolu 20 športovcov a 17 trénerov ocenilo dnes v Bratislave Národné športové centrum, príspevková organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, pri príležitosti ukončenia športového roka 2019. Na slávnostnom podujatí v hoteli Lindner Gallery Central sa osobne zúčastnila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Jozef Gönci.
       Medzi laureátmi ocenenia z jedenástich olympijských a jedného neolympijského športového odvetvia mala početnejšie zastúpenie rýchlostná kanoistika aj preto, že štyri športovkyne priviezli zaujímavé výsledky z K2.
      Z rúk ministerky školstva Martiny Lubyovej a riaditeľa NŠC Borisa Čavajdu si prevzali zaslúžené ocenenia snoubordista Samuel Jaroš za striebornú medailu z MS juniorov v disciplíne slopestyle, karatista Adi Gyurík za striebornú medailu z ME starších juniorov U21 v kumite a boxer Andrej Csemez za bronzovú medailu z EH Minsk a zároveň ME.
     Za skvelú reprezentáciu Slovenska na vrcholných svetových či európskych športových fórach si ocenenie prevzali aj karatistka Michaela Čukanová za striebornú medailu v kata z ME kadetiek alebo Gabriela Gajanová za 4. miesto v behu na 800 m z ME U23. Pozoruhodné výsledky dosiahli v roku 2019 atlétka Daniela Ledecká a za dosiahnutie účasti na OH 2020 v Tokiu športová gymnastka Barbora Mokošová. Nemenej úspešní boli športoví lezci Vanda Michalková a Peter Kuric, ako aj vzpieračka Nikola Seničová za 2. miesto v dvojboji na ME U20 či plavkyňa Nikoleta Trníková. Z neolympijských športov zažiarila Tamara Miklušová, ktorá na Slovensko priviezla bronzovú medailu zo školských MS. Zaslúženej pozornosti sa dostalo právom aj trénerom ocenených športovcov, pretože ich podiel na úspechoch svojich zverencov je rozhodujúci.
„Národné športové centrum sa dlhodobo venuje podpore mladých talentovaných športovcov a teší ma, že aj vďaka zázemiu, ktoré tu našli, si opäť môžeme pripomenúť a oceniť pekné športové úspechy, ktoré títo naši reprezentanti dosiahli“, uviedla ministerka školstva Martina Lubyová.
     Uplynulý športový rok zhodnotil aj riaditeľ NŠC Boris Čavajda: „Tradícia oceňovaní úspešných športovcov NŠC býva každoročne aj potvrdením skutočnosti, že práca s mladými športovcami na zvyšovaní ich výkonnosti má svoje pravidlá, svoj zmysel a význam. Naša inštitúcia sa výrazným spôsobom podieľa na formovaní športovcov mladej generácie a môžeme byť hrdí na výborné výsledky mnohých z nich aj v uplynulom roku 2019. Viacerí prispeli k skvelej reprezentácii Slovenskej republiky na vrcholných medzinárodných fórach. Medzi ocenenými mladými športovcami je veľa talentov vo svojich športových odvetviach, z úspechov ktorých sa úprimne tešíme a do ďalšej športovej kariéry im želáme ďalšie napredovanie a veľa radosti v ich pôsobení“.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku