Úspešní športovci získajú finančnú odmenu

  • Dátum: 25.02.2010

     Vláda SR na svojom dnešnom rokovaní schválila materiál Ministerstva školstva SR, ktorý zabezpečí finančné ocenenie športovcov za dosiahnuté úspechy v roku 2009. Pre jednotlivcov i družstvá vyčlenil rezort školstva vo svojom rozpočte takmer 287-tisíc eur.
     V olympijských športoch v uplynulom roku najvýznamnejšie umiestnenia získali vodní slalomári bratia Hochschornerovci a Michal Martikán, biatlonistka Anastasia Kuzminova či atlétka Martina Hrašnová. V neolympijských športoch sú medzi ocenenými Roman Volák za karate a bojové umenia, hokejbalové družstvo žien, formácia akrobatického rock´n rollu, ale aj družstvo športových rybárov. Ocenenie je schválené aj pre športovcov so zdravotným postihnutím. Úspešnými boli Jakub Krako v zjazdovom lyžovaní, Alena Kánová v stolnom tenise, Peter Kinik v lukostreľbe a ďalší.
     S vybranými zástupcami športových disciplín a zväzov sa podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj stretne na slávnostnom ocenení v marci.

Kompletný materiál na rokovaní vlády

Bratislava 25. februára 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku