Testovanie 9 odštartuje celoslovenské externé testovania žiakov základných a stredných škôl

03.03.2010

     O týždeň - 10. marca 2010 sa uskutoční hlavné certifikačné testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl. Ako informoval na dnešnej tlačovej konferencii podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj, zúčastní sa ho 48 tisíc deviatakov na takmer 1 500 základných školách. Okrem toho sa na vybranej vzorke 109 škôl uskutoční 29. apríla 2010 testovanie čitateľskej a matematickej gramotnosti. Jeho cieľom je overiť, ako dokážu naši žiaci využiť získané vedomosti pri riešení praktických úloh.
     Externá maturitná skúška stredoškolákov sa začne 16. marca 2010 slovenským jazykom a literatúrou a slovenským jazykom a slovenskou literatúrou, pokračovať bude cudzím jazykom 17. marca. O deň neskôr budú maturanti písať test z matematiky a 19. marca sa uskutoční maturitná skúška z vyučovacieho jazyka pre žiakov škôl národnostných menšín. Aj v tomto roku bude pokračovať pilotný projekt maturity on-line. Vo vybraných 37 stredných školách bude elektronickou formou maturovať z predmetov matematika a anglický jazyk takmer 1500 žiakov.
     Na stretnutí minister Ján Mikolaj podčiarkol význam celonárodných testovaní našich žiakov, pretože „poskytujú  informáciu o úrovni vzdelávania a vývoji školstva na Slovensku. A práve úroveň vedomostí žiakov vypovedá o kvalite našich škôl."

Fotogaléria

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku