Termín na podanie žiadosti o Štipendium Martina Filka sa blíži. Na prihlásenie zostáva posledný týždeň

Ešte do 3. mája je možné uchádzať sa o Štipendium Martina Filka. Finančná podpora je určená pre slovenských študentov, ktorí študujú na najlepších svetových univerzitách alebo sa ešte len o štúdium uchádzajú, prípadne sú už prijatí. Vďaka grantovému programu pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe budú mať okrem toho po návrate domov zaistenú prácu vo verejnej správe.

infografika MŠVVaŠ SR

Podmienkou je, aby vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2021 alebo do 200. miesta v rebríčku RePEc.

Štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Podporení žiadatelia sa zároveň zaviažu odpracovať tri roky v štátnej správe.

V tomto roku sa výber uskutočňuje na 28 možných pozícií v ministerských analytických centrách a inštitútoch, na Úrade vlády SR a na Úrade priemyselného vlastníctva SR.

Podrobnejšie informácie, vrátane vzoru žiadosti, nájdu uchádzači na webovej stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR tu.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky