Stretnutie s ministrom financií a ministrom zodpovedným za prípravu olympijských hier

30.03.2009

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj diskutoval v kanadskom Vancouveri s ministrom financií a ministrom zodpovedným za prípravu olympiády Colinom Hansenom. Témou stretnutia bolo financovanie školstva a športu a príprava zimných olympijskych hier (ZOH), ktoré sa budú konať vo februári 2010.  
     Riešenie  dopravy počas ZOH  zahŕňa aj projekt výstavby tretej línie spojenia medzi letiskom a centrom Vancouveru. Hlavný potenciál sa sústreďuje na autobusovú dopravu. Ministri  diskutovali aj o následnom využití novovybudovaných ubytovacích zariadení.
     Colin Hansen potvrdil, že jedným z najobľúbenejších športov vo Vancouveri je hokej, ktorý reprezentujú v Kanade aj známi slovenskí hokejisti.  Tento druh športu je jeden z najžiadanejších a jeho fungovanie je sústredené mimo školských zariadení. Podpora športu u detí a mládeže je v Britskej Kolumbii sústredená na aktivitu mimoškolských klubov. Tie zabezpečujú rozvoj 60-tich druhov športových disciplín.
     Ministri si vymenili skúsenosti aj v oblasti financovania vysokoškolského štúdia a systému štátnych dotácií, študentských pôžičiek a grantov.
Fotogaléria

Vancouver, Kanada 29. marec 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku