Slovenskí žiaci získali tri medaily na medzinárodnej olympiáde v informatike

18.08.2009

     So ziskom dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily sa vrátilo slovenské družstvo z 21. ročníka medzinárodnej olympiády v informatike, ktorý sa konal v dňoch 8. - 15. augusta 2009 v bulharskom Plovdive. Na súťaži, ktorú slávnostne otvoril prezident Bulharska Georgi Parvanov, si zmeralo sily 301 stredoškolákov z  83 krajín sveta.
     
Žiaci počas dvoch súťažných dní riešili spolu osem algoritmických úloh, ktoré museli naprogramovať. Programy sa hodnotili na základe ich kvality a efektivity. 
     Tento rok sa podarilo zvíťaziť najmladšiemu účastníkovi olympiády, len 15-ročnému žiakovi z Bieloruska. Spomedzi našich zástupcov sa najviac darilo Tomášovi Belanovi (Škola pre mimoriadne nadané deti, Bratislava) a Petrovi Fullovi (SPŠ strojnícka, Spišská Nová Ves), ktorí získali striebro. Peter Csiba (Škola pre mimoriadne nadané deti, Bratislava) doniesol bronzovú medailu. Slovenské družstvo dopĺňal ešte Martin Šrámek (Gymnázium, Alejová Košice).

Bratislava 18. august 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku