Slovenskí žiaci získali na medzinárodných predmetových olympiádach a súťažiach 42 medailí

03.09.2010

     Celkovo 42 medailí (1 zlatú, 28 strieborných a 13 bronzových) si priniesli naši žiaci z medzinárodných predmetových olympiád a postupových súťaží v školskom roku 2009/2010. Svoje sily si zmerali s rovesníkmi z mnohých krajín sveta na matematickej, chemickej, biologickej, fyzikálnej a informatickej olympiáde. Úspešne nás reprezentovali aj na olympiáde mladých vedcov či environmentálnych projektov, ale aj na Medzinárodnom turnaji mladých fyzikov vo Viedni a Európskej olympiáde v prírodných vedách vo švédskom Göteborgu.
     Najcennejší kov vybojoval pre Slovensko Martin Vodička (Gymnázium Alejová 1, Košice), a to na Medzinárodnej matematickej olympiáde v kazachstanskej Astane. Zlatú medailu získal spomedzi 523 súťažiacich, ktorí reprezentovali 97 krajín.
     Vedomostné súťaže budú pokračovať aj tento mesiac. V období od 9. do 15. septembra 2010 budú naši žiaci reprezentovať Slovensko na Stredoeurópskej matematickej olympiáde na domácej pôde v Strečne.

Bratislava 3. september 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku