Reakcia na nepravdivé informácie uverejnené v denníku Hospodárske noviny o zvyšovaní platov pedagógov v roku 2011

20.12.2010

     Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) chce uviesť na pravú mieru nepravdivé informácie, ktoré boli uverejnené 20. decembra 2010 v denníku Hospodárske noviny v článku s titulkom Učitelia viac peňazí neuvidia o zvyšovaní platov pedagógov v roku 2011. Uvádza sa tam, že " Zhruba 82-tisíc učiteľov ostane budúci rok sklamaných. Ohlásené celoplošné zvyšovanie platov, o ktorom ešte v septembri hovorila premiérka Iveta Radičová spolu s ministrom financií Ivanom Miklošom (obaja SDKÚ-DS), sa nekoná. "Celoplošné zvyšovanie tarifných platov sa nepripravuje," odkázal minister školstva Eugen Jurzyca cez tlačový odbor".

     Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, predsedníčka vlády ani minister financií v septembri neavizovali plošné zvyšovanie platov učiteľov. Vyjadrili sa v zmysle, že celkový objem peňazí na platy pedagógov sa v roku 2011 zvýši o 1 %, pričom v žiadnom inom sektore verejnej správy k takémuto nárastu nedôjde. Tieto peniaze sú určené na príplatky k platom pre tých učiteľov, ktorí si v novom systéme kariérového rastu rozširovali vzdelanie a získali dostatočný počet kreditov, aby im tieto príplatky mohli byť priznané.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku