Program EÚ Mládež v akcii sa nachádza v polovici programového obdobia

13.09.2010

     Divadlo Aréna v Bratislave sa v utorok 14. septembra 2010 zaplní mladými ľuďmi, ktorí budú prezentovať zaujímavé projekty podporené z programu EÚ Mládež v akcii. Podujatie sa začne o 10.00 hod. a o 11.30 hod. sa bude aj za účasti samotných zástupcov mládežníckych projektov konať tlačová beseda.
     Počas dňa sa návštevníci môžu stretnúť s mladými ľuďmi, vidieť výsledky ich nápadov, navštíviť Živú knižnicu a zapojiť sa do kvízov a súťaží. Pripravené pre nich budú zaujímavé odmeny a informácie o možnostiach využitia finančnej podpory EÚ na realizáciu vlastných nápadov prostredníctvom programu Mládež v akcii. Súčasťou podujatia je aj výstava SYTYKIA, ktorá je zameraná na podporu aktívneho občianstva mladých ľudí.

Program Mládež v akcii je grantovým programom Európskej únie určeným najmä pre mladých ľudí. Jeho cieľom je podporiť mladých ľudí, ktorí chcú byť aktívni, chcú cestovať, spoznať nových ľudí z celej Európy a sveta, nadviazať nové priateľstvá, získať nové poznatky a zručnosti. Podporuje mobilitu v rámci EÚ, ako aj za jej hranicami, neformálne učenie, interkultúrny dialóg a začlenenie mladých ľudí s nedostatkom príležitostí. Počas troch rokov bolo na Slovensku podporených programom Mládež v akcii vyše 6 000 mladých ľudí, a to  sumou viac ako 4,4 mil. eur. Do konca programového obdobia v roku 2013 sa môžu uchádzať ešte o približne 6 mil. eur.

Miesto a čas TB: Divadlo Aréna, Viedenská cesta 10, Bratislava, 11.30 hod.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku