Poznáme najlepších učiteľov cudzích jazykov za rok 2009

25.09.2009

     Päť najlepších učiteľov cudzích jazykov na Slovensku si dnes slávnostne prevzalo  ocenenie Európsky učiteľ jazykov za rok 2009. Ocenenie bolo udelené za inovačné a inšpirujúce výsledky v jazykovom vzdelávaní v rámci piateho ročníka tejto iniciatívy Európskej komisie.

   Certifikát podpísaný členom Európskej komisie zodpovedným za viacjazyčnosť Leonardom Orbanom a ministrom školstva SR Jánom Mikolajom si za svoje aktivity prevzali vyučujúce anglického jazyka Mária Fabuľová z Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne, Eva Radótzyová z Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave, Tatiana Škodová z Obchodnej akadémie v Hlohovci. Ďalšou ocenenou sa stala  vyučujúca nemeckého jazyka Marta Kluvancová zo Strednej priemyselnej školy stavebnej z Hurbanova a Anna Petričková zo Strednej priemyselnej školy v Bardejove vyučujúca ruský jazyk.

    Súčasne bola vyhodnotená aj iniciatíva Európska značka, pod ktorú spadá súťaž Európsky učiteľ jazyka. Cieľom iniciatívy je oceňovať inovačné projekty v oblasti jazykového vzdelávania. Víťazným projektom oceneným certifikátom sa stal  Zvolen v Dortmunde, ktorého  autorka je Eva Cesnaková z Gymnázia vo Zvolene. S partnerským Gymnáziom v nemeckom Dortmunde spolupracuje už od roku 2002 na báze dvojročných projektov.

    Tento rok nominovali základné, stredné i jazykové školy spolu 17 učiteľov a národná porota vyberala víťazov z ôsmich prihlásených projektov.

    Národným koordinátorom súťaže je SAAIC - Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania pod záštitou Ministerstva školstva SR.

Fotogaléria

Bratislava 25. september 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku