Ocenenie športovcov za rok 2009

15.03.2010

     Spolu tridsaťtri ocenených športovcov si dnes v priestoroch Úradu vlády SR prevzalo z rúk podpredsedu vlády a ministra školstva SR Jána Mikolaja finančné ocenenia za dosiahnuté úspechy.
    
V roku 2009 slovenský šport dosiahol niekoľko výnimočných úspechov a športovci znovu šírili dobré meno Slovenska. Ako býva zvykom, tradične potvrdili svoju vysokú výkonnosť v medzinárodnom meradle športovci so zdravotným postihnutím, napríklad Peter Kinik, ktorý sa stal majstrom sveta v lukostreľbe, a majster  sveta Jakub Krako v zjazdovom lyžovaní. Vo vodnom slalome sa stali úspešnými Pavol a Peter Hochschornerovci, ktorí dokázali vybojovať „Trofej národov". V športovej streľbe získal už druhý titul majstra sveta pre slovenské farby Marián Kovačócy. Veľkou posilou pre biatlon sa ukázala Anastasia Kuzminová, ktorá získala dva tituly majsterky Európy a striebro z MS. Medzi úspešných atlétov sa zaradila aj Martina Hrašnová, ktorá získala  bronzovú medailu na MS v hode kladivom.
     Finančné ocenenie pre športovcov za výsledky dosiahnuté v roku 2009 vo výške 286 816  eur bude poskytnuté zo štátneho rozpočtu.

Fotogaléria

Bratislava 15. marec 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku