Návšteva ministra školstva Jána Mikolaja v Ženeve

21.10.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj sa 21. októbra 2008 zúčastnil na inauguračnej ceremónii spustenia najväčšieho urýchľovacieho komplexu na svete Large Hadron Collider (LHC). Spolu s najvyššími predstaviteľmi delegácií členských štátov CERN-u  (Európskej organizácie pre jadrový výskum so sídlom v Ženeve) uviedli urýchľovač do života osobnými príhovormi.
     "Som hrdý na to, že súčasťou tímu tohto unikátneho projektu sú aj fyzici a inžinieri zo Slovenska," zdôraznil podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj. Dodal, že "slovenská vláda si uvedomuje dôležitosť základného výskumu, a to je aj jedným z dôvodov, prečo podporujeme a budeme podporovať tento projekt aj v budúcnosti". Ocenil aj aktivity CERN-u, ktoré vedú k zvýšeniu úrovne technického vzdelávania spojeného s výmenou skúseností mladých vedcov a učiteľov fyziky. "To sú aktivity, ktoré privádzajú mladých talentovaných ľudí späť k vedeckej a výskumnej práci," zhodnotil pozitívny prínos projektu pre vedu na Slovensku minister Ján Mikolaj. 
     Počas pracovnej cesty sa minister školstva SR stretol aj so zástupcami slovenskej misie v Ženeve a slovenskými vedeckými pracovníkmi v CERN-e.
Fotogaléria

Bratislava 21.októbra 2008 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku