Naši žiaci priniesli z medzinárodných predmetových olympiád bronzové medaily

29.07.2009

     Spolu štyri bronzové medaily získali v uplynulých dňoch slovenskí žiaci na medzinárodných olympiádach z informatiky a matematiky. Letné mesiace sú už tradične obdobím konania medzinárodných kôl predmetových olympiád a ďalších súťaží.
     Michal Hagara (Gymnázium J. Hronca, Bratislava) a Martin Bachratý (Gymnázium, Veľká okružná, Žilina) si bronzové medaily priniesli z jubilejného 50. ročníka medzinárodnej matematickej olympiády, ktorý sa konal tento rok v nemeckých Brémach. Vďaka nim Slovensko obsadilo v celkovom hodnotení spomedzi 104 zúčastnených krajín 53. miesto.
     V príprave na  Medzinárodnú olympiádu v informatike, ktorej 21. ročník sa uskutoční v auguste v Bulharsku, sa ďalší žiaci zúčastnili súťaže Stredoeurópska olympiáda v informatike. Jej 16. ročník sa uskutočnil nedávno v Rumunsku a súťažilo tam celkovo 57 zástupcov siedmich stredoeurópskych krajín ako aj USA, Moldavska a Srbska. Medailové umiestnenie pre Slovensko vybojovali Tomáš Belan (Škola pre mimoriadne nadané deti, Bratislava) a Albert Harencsár (Gymnázium, Galanta).

     Viac informácií na stránkach www.imo2009.de a www.ceoi2009.ro.

Bratislava 29. júl 2009

 

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku