Národná konferencia o školskom športe

04.11.2009

    Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj zajtra 5. novembra 2009 v hoteli Patria na Štrbskom Plese o 10.00 h slávnostne otvorí Národnú konferenciu o školskom športe „Slovenský školský šport: podmienky - prognózy - rozvoj".
     Cieľom konferencie je hodnotenie súčasného stavu školského športu na Slovensku a návrh jeho ďalšieho rozvoja. Hlavnými diskutovanými témami budú telesná a športová výchova na základných a stredných školách, telesná výchova a šport na vysokých školách a centrá olympijskej prípravy a športovo talentovaná mládež. Súčasťou podujatia bude ocenenie úspešných trénerov a medailistov zo svetových univerziád za rok 2009.     
     Konferencia je určená najmä pre učiteľov telesnej a športovej výchovy, ale aj pre zástupcov vysokoškolských a telovýchovných športových klubov, príslušných  fakúlt a  katedier telesnej výchovy, športových zväzov, Slovenskej asociácie športu na školách, Slovenskej asociácie univerzitného športu, ako aj predstaviteľov samosprávy, krajských školských úradov, Štátneho pedagogického ústavu a metodicko-pedagogických centier.  
Viac informácií na www.sport-konferencia.sk.
    
Bratislava 4. november 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku