Na vybraných školách sa dnes maturuje z anglického jazyka online

18.03.2009

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa dnes ráno zúčastnil na začiatku online testovania externej časti maturitnej skúšky z anglického jazyka na Gymnáziu na Ul. Ladislava Sáru v Bratislave. Spolu 20 žiakov, ktorí si zvolili úroveň B1, tam dnes namiesto papierových testov vypĺňalo odpovede v počítači.
     Minister školstva sa pred testovaním stretol s maturantmi a zaprial im veľa úspechov. Osobne si navyše overil, či celý systém prihlasovania maturantov fungoval.
     V školskom roku 2008/2009 sa projekt Maturita online realizuje na 20 vybraných školách z celého Slovenska. Celkovo 800 maturantov sa zúčastní takýmto spôsobom na externej časti maturitnej skúšky z anglického jazyka a matematiky.
     Projekt zabezpečuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania v spolupráci s Ústavom informácií a prognóz školstva - školskými výpočtovými strediskami. Minulý školský rok sa online testovanie skúšobne uskutočnilo na 12 školách z talianskeho a španielskeho jazyka. Viac informácií o tomto spôsobe skúšky je možné nájsť na www.maturita-online.sk.
Fotogaléria

Bratislava 18. marec 2009

 

 

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku