Na svetovom kongrese v Kanade sa diskutovalo aj o slovenskom športe

31.03.2009

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa v kanadskom Vancouveri zúčastnil na 8. svetovom kongrese o športe a životnom prostredí, ktorý organizuje Medzinárodný olympijský výbor. Spolu s prezidentom Slovenského olympijského výboru Františkom Chmelárom a honorárnym konzulom SR v provincii Britská Kolumbia Stanislavom Lišiakom sa stretli s premiérom Gordonom Campbelom. Okrem prípravy účasti slovenských športovcov diskutovali aj o ambíciách Slovenska na budúcoročnej olympiáde.
     Minister Ján Mikolaj za prítomnosti najvyšších predstaviteľov organizačného výboru ZOH 2010 otvoril slovenskú prezentáciu - výstavu fotografa Filipa Kuliseva s názvom Amazing Planet.
     Svetový kongres o športe a životnom prostredí sa koná vždy v mieste pripravovaných olympijských hier. Je pôdou pre športovcov, predstaviteľov národných olympijských výborov a vládnych činiteľov, aby diskutovali o zlepšení životného prostredia v súvislosti s rozvojom športu.
Fotogaléria

Vancouver, Kanada 30. marec 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku