Mladí florbalisti z rôznych krajín sveta budú v Trenčíne bojovať o titul

27.02.2009

     V dňoch 28. 2. - 7. 3. 2009 sa v Trenčíne uskutočnia Medzinárodné školské majstrovstvá vo florbale 2009 študentov a žiakov základných a stredných škôl. Podujatie sa bude konať pod záštitou podpredsedu vlády a ministra školstva SR Jána Mikolaja a zúčastní sa na ňom približne 250 športovcov z Českej republiky, Slovenska, Holandska, Švédska, Nemecka, Maďarska, Ruska, Gruzínska a Nigérie. Organizátorom medzinárodných školských majstrovstiev je Slovenská asociácia športu na školách z poverenia Medzinárodnej školskej športovej federácie.
     Samotný šampionát bude obohatený aj o kultúrno-spoločenské sprievodné akcie. Počas Večera národov každý z účastníkov priblíži v krátkom vystúpení tradíciu a kultúru svojej krajiny. Uskutoční sa 4. marca 2009 v Domove mládeže v Trenčíne na Staničnej ulici.
     Súčasťou majstrovstiev bude 5. marca 2009 aj odborný seminár na tému: „Podmienky a skúsenosti v školskom športe na Slovensku". Konať sa bude v priestoroch penziónu ACCOM, Hurbanova 44, Trenčín. Na podujatí sa zúčastnia zástupcovia všetkých krajských organizácií Slovenskej asociácie športu na školách, významné osobnosti športového hnutia a  verejného života na Slovensku, ako aj členovia zahraničných delegácií majstrovstiev.

Bratislava 27. február 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku