Ministerstvo školstva SR budú riadiť žiaci

28.05.2009

     Funkcie štátnych tajomníkov, generálnych riaditeľov sekcií a poradcov ministra prevezmú školáci. Na jeden deň. Riaditeľské kreslá si vyskúšajú v rámci akcie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, ktorú pre ne pripravil rezort školstva. Vybraní siedmaci a ôsmaci sa v pondelok 1. júna 2009 stretnú so svojím ministrom Jánom Mikolajom, ktorý ich oboznámi s prácou ministerstva a jednotlivých sekcií. Žiaci dostanú  príležitosť „vžiť sa" na jeden deň do funkcií riaditeľov a zúčastnia sa na gremiálnej porade, na ktorej budú s ministrom diskutovať. Ich návšteva bude ukončená tlačovou besedou, na ktorej budú novovymenovaní funkcionári informovať o skúsenostiach z prvého dňa v práci.
     Žiaci siedmych a ôsmych ročníkov boli vybraní riaditeľmi najúspešnejších základných škôl v Testovaní 9 v každom kraji Slovenska. Pozvaní sú aj zástupcovia škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín - ukrajinský jazyk a zástupcovia škôl so zdravotným postihnutím, konkrétne škola pre nevidiacich a slabozrakých, a zástupca rómskej menšiny.

Miesto a čas tlačovej besedy: Ministerstvo školstva SR, Stromová 1, Bratislava, 10.30 hod.

Zoznam základných škôl:
Bratislavský kraj: Základná škola, Jakubov
Trnavský kraj: Základná škola a MŠ, Dobrá voda 150
Trenčiansky kraj: 1. Základná škola S. Chalupku 313/14, Prievidza
Nitriansky kraj: Základná škola, Šalgovce 112
Žilinský kraj. Základná škola, Ústredie 976, Klokočov
Banskobystrický kraj: ZŠ Slob.slov. vysielača, Skuteckého 8, B. Bystrica
Prešovský kraj: Základná škola, Okrúhle 3
Košický kraj: Základná škola a MŠ,  Zalužice 121
Ukrajinský jazyk: Základná škola a MŠ, Habura 49
Zástupca rómskej menšiny: Základná škola, Odborárska 10, Nové Mesto nad Váhom

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku