Minister školstva zavítal do škôl v Dolnom Kubíne

17.05.2010

     V piatok 14. mája 2010 podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj navštívil Základnú školu Janka Matúšku a Základnú školu Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne. 
    
V Základnej škole J. Matúšku minister symbolicky poklepal kameň, ktorý sa tak stal základom pre budúcu rekonštrukciu a modernizáciu základnej školy. Jej cieľom je predovšetkým skvalitniť podmienky a zvýšiť úroveň školy, ktorú navštevuje približne 670 žiakov. Minister Ján Mikolaj ocenil i to, že vo svojich stavebných plánoch nezabudli na imobilných ľudí a škola bude mať po rekonštrukcii bezbariérové prístupy.
     Slávnostným prestrihnutím pásky otvoril minister školstva už zrekonštruovanú Základnú školu P. Škrabáka, ktorú navštevuje viac ako 500 žiakov. Ján Mikolaj im zaželal, aby prekračovali prah svojej školy s radosťou a potešením. Po prehliadke zrekonštruovaných priestorov sa stretol aj s pedagogickými zamestnancami školy, s ktorými diskutoval o aktuálnych problémoch v školstve.

Fotogaléria

Bratislava 17. máj 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku