Minister školstva podpísal zmluvu o podpore reprezentácie SR na letných olympijských hrách v Pekingu

  • Dátum: 01.02.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj dnes podpísal spolu s predsedom Slovenského olympijského výboru (SOV) Františkom Chmelárom zmluvu o poskytnutí dotácie medzi MŠ SR a SOV.
     Dotačná zmluva určila objem finančných prostriedkov na zabezpečenie prípravy a účasti slovenskej výpravy na Hrách XXIX. olympiády 2008. Na prípravu športovcov poskytne ministerstvo školstva viac ako 24,3 mil. korún a na zabezpečenie účasti  slovenskej výpravy na olympiáde 26,6 mil. korún.
     Dohodou chcú obe strany vytvoriť slovenským športovcom podmienky na zodpovednú prípravu a dôstojnú reprezentáciu Slovenskej republiky na tohtoročných letných olympijských hrách, ktoré sa uskutočnia v dňoch 8. - 24. augusta 2008 v Pekingu.
     Ján Mikolaj zároveň odovzdal legende slovenského hokeja Jozefovi Golonkovi plaketu ako prejav morálneho ocenenia pri príležitosti jeho významného životného jubilea.

Bratislava 1. február 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku