Minister školstva a chorvátsky veľvyslanec hovorili o nových možnostiach spolupráce

06.02.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj prijal veľvyslanca Chorvátska v Slovenskej republike Tomislava Cara. Informoval ho o príprave reformy vzdelávania na Slovensku, ako aj o možnostiach využitia finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ. 
     Predmetom rokovania bol aj nový zmluvný dokument, na základe ktorého bude pokračovať spolupráca v oblasti školstva medzi Slovenskom a Chorvátskom. Obsahom programu kooperácie je výmena študentov na vysokých školách, výmenné pobyty študentov slovenského a chorvátskeho jazyka v rámci letných kurzov či jazykovo-odborné semináre pre učiteľov základných a stredných škôl národnostných menšín.
     Oba štáty budú naďalej podporovať štúdium krajanov, výmenu odborných časopisov, učebníc, publikácií a študijných programov. Nový program spolupráce by mali ministri podpísať na spoločnom stretnutí v Záhrebe na jar tohto roku.

Bratislava 6. február 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku