Minister prevzal ocenenie za Sieťový akademický program

03.04.2009

Ocenenie pri príležitosti 10. výročia pôsobenia Sieťového akademického programu na Slovensku prevzal v San Jose 2. apríla 2009 podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj. Ocenenie mu odovzdali viceprezidentka marketingu Sue Bostrom a viceprezidentka korporátnych záležitostí Amy Chrinsten
     Spoločnosť Cisco spolupracuje v rámci tejto globálnej vzdelávacej iniciatívy s viac ako 60 strednými a vysokými školami v SR. "Program priniesol do slovenských škôl za 10 rokov konkrétne zlepšenie v oblasti sprístupnenia nových vzdelávacích, medzinárodne uznávaných technológií na báze internetu. Na Slovensku bola vybudovaná sieť špičkových vzdelávacích centier - laboratórií pre výučbu programu. Vzdelávacie inštitúcie v SR získali komplexný vzdelávací systém na báze internetu, vrátane odborného obsahu, ktorý je neustále inovovaný a prakticky nie je možné vyčísliť jeho cenu," uviedol na slávnostnej ceremónii podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj.
     Slovenské školy zapojené do programu Sieťových akadémií sa svojimi úspechmi zaraďujú medzi svetovú špičku: Slovensko  v pomere študentov zapojených do programu k celkovému počtu študentov je na prvom mieste na svete. Ich  úspechy boli ocenené aj na medzinárodných súťažiach. Celkovo v rámci programu pracuje v súčasnosti viac ako 6000 študentov stredných a vysokých škôl a od roku 1999 v ňom študovalo viacej ako 16-tisíc študentov.
     Delegácia MŠ SR mala možnosť oboznámiť sa nielen s najnovšími vzdelávacími technológiami Cisco ale sa aj „naživo" zúčastniť na stretnutí na báze videokonferencie novej generácie - telepresence, ktorá umožňuje komunikáciu vzdialených tímov na úrovni najvyššej komunikačnej kvality.
Fotogaléria

San Jose, USA 2. apríl 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku