Minister odpovedal na zvedavé otázky študentov Detskej univerzity Komenského

14.07.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa dnes zúčastnil  na simulovanej Hodine otázok v Národnej rade SR. Do poslaneckých lavíc zasadli malí študenti Detskej univerzity Komenského a v úlohe poslancov kládli ministrom vlády SR zvedavé otázky.
    Deti zaujímalo, prečo majú učitelia nízke platy, keď sa s nimi toľko natrápia. Pýtali sa aj na to, či minister školstva neuvažuje o zrušení školy alebo či na Slovensku nevznikne nová fakulta veterinárneho lekárstva.
     Minister školstva odpovedal na otázky malých študentov a dodal, že pre učiteľov pripravuje systém odmeňovania prepojený s kariérovým rastom, ktorý pomôže nielen zvýšiť platy pedagógov, ale zlepší aj ich postavenie v spoločnosti.
     Chlapci a dievčatá zaujímalo aj to, či ministrov baví ich práca a kedy bude na Slovensku prvý mrakodrap. Po hodine otázok a odpovedí študenti Detskej univerzity Komenského zbierali podpisy členov vládneho kabinetu do zápisníkov i špeciálnych indexov.

Detská univerzita Komenského vznikla v roku 2003 ako spoločná aktivita Univerzity Komenského a Divadla Aréna. Určená je deťom vo veku od 9 do 13 rokov. Ide o letnú školu pre deti, v ktorej prednášajú renomovaní profesori a vedci zo Slovenska i zo zahraničia o témach, ktoré zaujímajú najmä deti. Detská univerzita sa každoročne začína v prvú prázdninovú stredu v Aule UK slávnostnou imatrikuláciou mladých študentov, pri ktorej dostanú špeciálne indexy, tričká a čiapky.
Fotogaléria

Bratislava 14. júla 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku