Minister Ján Mikolaj sa informoval o postupe prác na novej budove Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave

10.05.2010

     Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave sa môže tešiť na novú budovu v areáli Mlynskej doliny. Hotová by mala byť už o rok v máji.  Počas kontrolného dňa sa bol dnes podpredseda vlády a minister školstva SR Ján  Mikolaj informovať o postupe prác na stavbe.
     „Projekt novej budovy školy je financovaný z viacerých zdrojov. Štát naň prispel preto, že je súčasťou rozvoja  informačných a komunikačných technológií. V opačnom prípade by bolo asi veľmi ťažké presadiť, aby vláda súhlasila s finančnou podporou na výstavbu takejto budovy," povedal Ján Mikolaj, ktorý tento projekt považuje za jednu z priorít ministerstva v oblasti vysokých škôl.  
     S návrhom na výstavbu novej budovy prišlo v roku 2006 vedenie STU. Ešte v tom istom roku vláda odsúhlasila na jej výstavbu 500 miliónov korún (cca 16,6 milióna eur). V novej budove by sa malo vzdelávať 1 800 študentov.
Fotogaléria

Bratislava 10. máj 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku