Minister Ján Mikolaj rokoval s viceprezidentkou Cisco Systems Amy Christenovou

15.10.2009

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa včera 14. októbra 2009 stretol s viceprezidentkou spoločnosti Cisco Systems a riaditeľkou programu Sieťových akadémií Amy Christenovou. Témy rokovania sa týkali hlavne ďalšej spolupráce, ktorá sa na Slovensku uskutočňuje už 10 rokov.
     Pozornosť venovali najmä otázkam expertnej spolupráce pri tvorbe školských vzdelávacích programov na báze využitia programu Sieťových akadémií. Amy Christenová navrhla ministrovi školstva spoluúčasť na budovaní infraštruktúry informačno-komunikačných technológií (IKT) pre vzdelávanie. Účastníci rokovania diskutovali aj o možnom využití programu Sieťových akadémií v rámci systému kariérového rastu učiteľov.

     Sieťový akademický program je dnes najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Významnú úlohu zohráva aj v rámci Európy, kde cieľom jeho aktivít je pomôcť 20 miliónom Európanov získať IKT zručnosti. Slovensko patrí medzi najúspešnejšie európske krajiny. V systéme študuje v súčasnosti vyše 4 500 slovenských študentov, pričom celkovo sa ich do programu doposiaľ zapojilo viac ako 15 000.
Fotogaléria

Bratislava 15. október 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku