Minister Ján Mikolaj otvoril národnú konferenciu o školskom športe

05.11.2009

     Zhodnotenie súčasného stavu školského športu, od základných až po vysoké školy, a návrhy východísk na ďalšie obdobie sú predmetom dvojdňovej konferencie, ktorá sa dnes začala na Štrbskom Plese. Národnú konferenciu s názvom Slovenský školský šport: Podmienky - prognózy - rozvoj otvoril podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj.
     Vo svojom vystúpení zdôraznil progres športu na základných, stredných i vysokých školách. Pozornosť venoval aj novému projektu pre športovo talentované deti - centrám olympijskej prípravy. Tie začali fungovať na našich stredných školách od 1. septembra 2009. Poslaním centier olympijskej prípravy je zabezpečenie komplexnej starostlivosti pre mladých talentovaných športovcov za účelom úspešnej reprezentácie Slovenskej republiky v olympijských športoch.
     Súčasťou dnešného popoludňajšieho programu bude ešte ocenenie úspešných športovcov - medailistov a ich trénerov zo svetových univerziád za rok 2009.

Fotogaléria

Štrbské Pleso 5. november 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku