Minister Ján Mikolaj navštívil olympijské stredisko Whistler v Kanade

  • Dátum: 30.03.2009

     Olympijské stredisko Whistler a zimné strediská športových disciplín nadchádzajúcich olympijských hier (február 2010) navštívila v sobotu 28. marca 2009 delegácia MŠ SR vedená podpredsedom vlády a ministrom školstva SR Jánom Mikolajom.
    
Dopoludnia si prezreli Callaghan Valley - športoviská biatlonu, skokov a behov na lyžiach a severskej komibnácie a Creekside, kde budú olympionici pretekať v zjazdovom lyžovaní. Popoludní sa delegácia presunula do olympijskej dediny.
     Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár informoval Jána Mikolaja o príprave strediska a športovcov na olympiádu. SOV si stanovil na zimných olympijských hrách (ZOH) 2010 vo Vancouveri dosiahnuť umiestnenia a bodový zisk porovnateľný s výsledkami na predchádzajúcich hrách. V programe ZOH v Kanade sú súťaže v 15 športových odvetviach. Predpokladá sa, že slovenskí športovci budú mať zastúpenie asi v desiatich športoch. Do slovenského olympijského tímu 2010 sú zaradení športovci, ktorí majú reálne predpoklady dosiahnuť na ZOH umiestnenie do 8. miesta, ako aj športovci, ktorých aktuálna výkonnosť preukazuje potenciál pre splnenie olympijských kvalifikačných kritérií. Konečná nominácia bude schválená v januári 2010.
Fotogaléria

Vancouver, Kanada 30. marec 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku