Minister Eugen Jurzyca dnes odpovedal na otázky študentov Detskej univerzity Komenského

23.08.2010

    Na otázky študentov 8. ročníka Detskej univerzity Komenského, ktorí dnes 23. augusta 2010 zasadli do poslaneckých lavíc, odpovedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca v rámci  Hodiny otázok v Národnej rade SR.  Prítomných členov vlády a poslancov vyspovedalo 125 nových zákonodarcov od 9 do 14 rokov.  

    Z oblasti školstva deti najviac zaujímalo, či sa plánujú zrušiť štátne symboly na školách, prečo je potrebné zaviesť povinný anglický jazyk od prvého ročníka, ale aj či sa nepočíta s hodnotením a vyučovaním cez internet. „Uvažujeme nielen nad hodnotením cez internet, ale aj nad elektronizáciou učebníc, aby žiaci nemuseli nosiť ťažké školské tašky a aby sa mohli kedykoľvek k učivu, ktoré sa učili v nižších ročníkoch vrátiť," odpovedal minister Jurzyca.

    Študentov detskej univerzity zaujímali aj aktuálne témy, napríklad, či sa nedostaneme do takej finančnej situácie ako Grécko a ako sa plánuje ďalej postupovať pri pomoci oblastiam postihnutých povodňami. Pýtali sa aj na to, čo robí asistent poslanca, prečo je viac pracovných miest vo veľkých mestách alebo prečo sa platí daň z nehnuteľnosti.

    Po hodine otázok a odpovedí študenti Detskej univerzity Komenského zbierali podpisy členov vládneho kabinetu do zápisníkov i špeciálnych indexov. Návšteva Národnej rady SR bola posledným sprievodným podujatím letnej Detskej univerzity Komenského.

Fotogaléria

Bratislava 23. august 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku