Kompetentní sa dohodli na výstavbe haly pre hokejové majstrovstvá sveta

03.04.2008

     Na konečnom rozdelení kompetencií pri výstavbe multifunkčnej hokejovej haly pre svetový šampionát 2011 sa včera dohodli zástupcovia Ministerstva školstva SR, hlavného mesta a Slovenského zväzu ľadového hokeja (SĽZH) na stretnutí, ktoré inicioval podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj. Do začatia majstrovstiev sveta by teda mala byť hala postavená.
      Hokejová hala s kapacitou 12 000 divákov bude stát na Kalinčiakovej ulici v Bratislave na mieste dnešnej športovej základnej školy. Pokiaľ mesto a samosprávny kraj nepostavia novú budovu, žiaci budú navštevovať okolité školy. Mesto prenajme pozemok za symbolickú cenu tisíc Sk ročne. Na financovaní výstavby haly sa bude podieľať štát i súkromný sektor.
     „Zadávateľom a tým hlavným organizátorom tohto projektu bude štát v zastúpení ministerstva školstva s tým, že ministerstvo financií bude participovať z hľadiska finančných dokladov. Čiže tento materiál musí schváliť vláda," konštatoval po stretnutí Ján Mikolaj. Vláda by mala o výstavbe multifunkčnej haly rokovať ešte tento mesiac.

Bratislava 3. apríl 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku