K Medzinárodnému dňu detí pripravil rezort školstva popoludnie plné atrakcií

28.05.2010

     Vedomostné a športové súťaže, snowboardový simulátor, nafukovací hrad, lezecká  stena či veľká trampolína čakajú na deti počas Dňa detí Ministerstva školstva SR. Rezort školstva a IUVENTA pripravili toto podujatie pre širokú verejnosť na nedeľu 30. mája 2010 v areáli Ekoiuventy na Búdkovej 2 v Bratislave.
      Okrem atrakcií sa deti i dospelí budú môcť stretnúť s podpredsedom vlády a ministrom školstva a ďalšími odborníkmi alebo si napríklad aj vyskúšať, ako sa sedí v ministerskom kresle, a prezrieť priestory ministerstva.
     Deň detí MŠ SR sa začne o 14.00 hod. na Búdkovej ulici. Program, ktorý budú moderovať  Andrej Bičan a Miška Marienková, spestria aj vystúpenia detských súborov z celého Slovenska a detí účinkujúcich v Mini Talent Show, tvorivé dielne či maľovanie na tvár.
     Od 15.30 hod. bude z areálu Ekoiuventy premávať kyvadlová autobusová doprava k hlavnej budove Ministerstva školstva SR na Stromovej ulici, kde sa budú môcť záujemcovia stretnúť a porozprávať sa s podpredsedom vlády a ministrom školstva Jánom Mikolajom a prezrieť si priestory sídla rezortu, vrátane kancelárie ministra.
     Podujatie je naplánované do 17.00 hod. a bude sa konať i v prípade menej priaznivého počasia.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku