Ján Mikolaj v rodisku Milana Rastislava Štefánika

  • Dátum: 04.05.2010

     Pri príležitosti 91. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika si včera 3. mája 2010  Košariskách uctili jeho pamiatku. Podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj zároveň zavítal do miestnej málotriedky, v ktorej pôsobia traja učitelia a navštevuje ju 32 žiakov.
    
„To, že je škola kvalitná, dokazuje aj fakt, že k nám nechodia len deti z Košarísk, ale z celého okolia, vrátane mesta Brezová pod Bradlom," uviedol riaditeľ školy. Minister Ján Mikolaj vyjadril podporu málotriednym školám: „Musíme sa zamyslieť nad tým, aké projekty vytvoriť, aby málotriedky na celom Slovensku nemuseli konkurovať veľkým školám pri získavaní finančných prostriedkov z eurofondov či zo štátneho rozpočtu," povedal. Ocenil prácu s deťmi a prezrel si priestory školy, ktorej zaujímavosťou je napríklad to, že priemerne na jeden počítač pripadá 2,5 žiaka, pričom celoslovenský priemer je 6 žiakov na počítač.
Fotogaléria

Bratislava 4. mája 2010

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku