Ján Mikolaj si na pôde VŠMU v Bratislave prevzal ocenenie pri príležitosti jej 60. výročia

05.10.2009

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj si dnes pri príležitosti osláv 60. výročia založenia Vysokej školy múzických umení v Bratislava (VŠMU) prevzal ocenenie. Získal ho ako poďakovanie za podporu pri budovaní vysokoškolského umeleckého centra a nových priestorov pre Divadelnú fakultu. Spolu s ním si za prínos škole prevzali ocenenia aj ďalšie štyri osobností, vrátane legendy slovenského herectva Ladislava Chudíka.
     "Tento projekt VŠMU nebol lacný, a preto sme na ministerstve školstva hľadali optimálny čas, kedy je možné škole pomôcť a tieto nevyhnutné priestory divadelnej fakulty postaviť," konštatoval v tejto súvislosti minister Ján Mikolaj, ktorý vo svojom príhovore okrem iného aj ocenil zásluhy školy na formovaní kultúrneho života Slovenska.
     Po symbolickom krste reprezentatívnej publikácie Vysoká škola múzických umení 1949 - 2009 a slávnostnom odovzdávaní ocenení si v sprievode predstaviteľov VŠMU prezrel rozostavanú budovu vysokoškolského umeleckého centra, ktorú by mali dokončiť ešte v tomto roku.
Fotogaléria

Bratislava 5. október 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku