Ján Mikolaj sa stretne s rektorom Univerzity OSN Konradom Osterwalderom

30.01.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj prijme zajtra 31. januára 2008 o 9,30 hod. rektora Univerzity Organizácie Spojených národov prof. Konrada Osterwaldera.
    Témou ich stretnutia bude zriadenie Výskumného a vzdelávacieho centra pre zdravú krajinu a ekosystémy Univerzity OSN (UNU-LEH) v Slovenskej republike.

Univerzita OSN (United Nations University - UNU), založená v roku 1975 ako súčasť systému OSN, sa zaoberá predovšetkým postgraduálnym vzdelávaním a výskumom v oblastiach globálnych problémov ľudstva, ako napríklad udržateľnosť životného prostredia, otázkami mieru a riešenia medzinárodných konfliktov, zmierňovania chudoby, ako aj otázkami vedy, technológií a spoločnosti. UNU funguje ako decentralizovaná „sieť sietí" s interdisciplinárnym a globálnym výhľadom s centrom v Tokiu. Svoju činnosť vykonáva prostredníctvom 14 výskumných a vzdelávacích centier rozmiestnených po celom svete. Výskumné a vzdelávacie centrum na Slovensku by doplnilo sieť pracovísk UNU rozmiestnených po celom svete na 15.

Bratislava 30. januára 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku