EuroVlak podporí informovanosť mladých ľudí o eurovoľbách

21.05.2009

     Objasniť dôležitosť blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu a ich význam pre každodenný život  si dal za cieľ  projekt EuroVlak. Je zameraný predovšetkým na mladých ľudí a ponúkne im možnosť diskutovať so  zaujímavými ľuďmi z oblasti európskych inštitúcií a realizátormi projektov v priestoroch vlaku - Živá knižnica. 
     Pracovníci IUVENTY budú informovať návštevníkov EuroVlaku aj o možnostiach, ktoré poskytuje Európska únia - program Mládež v akcii, a takisto budú prezentovať možnosti pre podporu projektov mládeže na Slovensku - programy ADAM.  Okrem toho sú pre nich pripravené aj rôzne vedomostné a zábavné súťaže.
     Projekt sa uskutoční v dňoch od 1. do 5. júna 2009, pričom EuroVlak nájdete na železničných staniciach v Trnave (1.6.), Žiline (2.6.), Poprade (3.6.), Košiciach (4.6.) a Banskej Bystrici (5.6).
     Hlavným organizátorom projektu EuroVlak je IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže. Partnermi sú Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Úrad vlády Slovenskej republiky - EuroInfo.

Bratislava 21. máj 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku