Do konca augusta sa možno prihlásiť na päť univerzít

18.08.2008

     Osem fakúlt piatich verejných vysokých škôl prijíma do konca augusta prihlášky na bakalársky stupeň štúdia pre akademický rok 2008/2009. Ide o druhé kolo prijímacieho konania.
     Len do stredy 20. augusta 2008 je možné prihlásiť sa na vybrané študijné programy Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity (ŽU) v Žiline. Do piatka 22. augusta prijíma prihlášky na sedem študijných programov Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach.
     V pondelok 25. augusta končí možnosť prihlásiť sa na Fakultu humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove a na Strojnícku fakultu ŽU v Žiline. Uzávierku prijímania prihlášok v druhom kole si na koniec augusta stanovila Filozofická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (28. 8. 2008 - vybrané študijné programy), Filozofická fakulta Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Stavebná fakulta (jeden študijný program) a Fakulta prírodných vied ŽU v Žiline (obe VŠ do 31. 8. 2008).
    Formulár prihlášky, s vysvetlením ako ho vyplniť, nájdete na internetovej stránke Ministerstva školstva SR. Prehľad termínov a možností štúdia je zverejnený aj na informačnom portáli MŠ SR Moderná škola.

Bratislava 18. august 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku