Ani nepriaznivé počasie nepokazilo Deň detí Ministerstva školstva SR

31.05.2010

     Vedomostné a športové súťaže, snowboardový simulátor, nafukovací hrad, lezecká  stena či veľká trampolína - to všetko si mohli užiť deti v nedeľu 30. júna 2010 počas Dňa detí Ministerstva školstva SR v Bratislave aj napriek nie celkom priaznivému počasiu.
     Okrem atrakcií či overenia si svojich vedomostí v súťaži Milionár sa deti i dospelí mohli stretnúť s podpredsedom vlády a ministrom školstva SR Jánom Mikolajom.  „Tento sviatok je určený deťom nielen preto, aby sme im urobili radosť, ale poukázali aj na problémy, ktoré majú deti na celom svete," uviedol minister školstva.
     Program, ktorý moderovali  Andrej Bičan a Miška Marienková, spestrili  vystúpenia detských súborov z celého Slovenska a detí účinkujúcich v Mini Talent Show, tvorivé dielne či maľovanie na tvár.
      Návštevníci budovy Ministerstva školstva SR si mohli vyskúšať, ako sa sedí v ministerskom kresle, porozprávať sa s ministrom školstva a prezrieť si priestory sídla rezortu, vrátane kancelárie ministra na Stromovej ulici.
Fotogaléria

Bratislava 31. máj 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku