Minister školstva ocenil úspešných žiakov Pamätným listom sv. Gorazda

18.11.2008

     Celkovo 30 žiakov základných a stredných škôl si dnes v Bratislave slávnostne prevzalo z rúk podpredsedu vlády a ministra školstva SR Jána Mikolaja Pamätné listy sv. Gorazda za úspešnú reprezentáciu Slovenska v medzinárodných olympiádach a športových súťažiach.
     „Získané ocenenia sú dôkazom toho, že ste úspešne obstáli v tvrdej konkurencii ostatných štátov. Ukázali ste, že naše školstvo má dobrú tradíciu a všetky predpoklady na to, aby sa transformovalo a reagovalo na nové požiadavky súčasnej doby," povedal oceneným študentov vo svojom príhovore Ján Mikolaj na už tradičnej slávnosti pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov.
     V školskom roku 2007/2008 sa žiaci našich škôl zúčastnili na 16 medzinárodných súťažiach, z ktorých priniesli 45 medailí (11 zlatých, 15 strieborných a 19 bronzových). Významný úspech dosiahli na medzinárodnej olympiáde ruského jazyka, na ktorej získali 10 medailí, z toho 4 zlaté.
Fotogaléria

Bratislava 18. november 2008

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku