Stredné školy sa môžu prihlásiť do projektu Modelový Európsky parlament

19.03.2009

    V poradí už 5. ročníkom pokračuje aj tento rok projekt Modelový Európsky parlament (MEP).  Určený je pre žiakov stredných škôl, ktorým chce poskytnúť ucelenejší pohľad na proces európskej spolupráce. Stredoškoláci si budú môcť vyskúšať prácu poslancov v Európskom parlamente a zdokonalia sa v komunikačných a argumentačných zručnostiach.
    
Do projektu sa môže prihlásiť každá stredná škola do 6. apríla 2009. Prihlášku s podpisom riaditeľa školy je potrebné zaslať regionálnemu koordinátorovi na adresu regionálneho pracoviska Metodicko-pedagogického centra. Bližšie informácie o organizácii a priebehu MEP nájdete na webovej stránke www.mctba.sk.

Medzinárodný projekt MEP organizuje Ministerstvo školstva SR prostredníctvom Metodicko-pedagogického centra v SR a v spolupráci s nadáciou Modelový Európsky parlament v holandskom Haagu. Na vzdelávacom projekte, ktorý podporuje myšlienku európskeho občianstva, participujú všetky krajiny Európskej únie.

Bratislava 19. marec 2009

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku