» Aktuality » Prijatie 15-ročného laureáta ceny Krištáľového krídla Ondreja Vrábla

Prijatie 15-ročného laureáta ceny Krištáľového krídla Ondreja Vrábla

15.02.2017
Prijatie 15-ročného laureáta ceny Krištáľového krídla Ondreja Vrábla
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan prijal gymnazistu Ondreja Vrábla v sprievode zástupcov Asociácie pre mládež, vedu a a techniku (AMAVET) Gabriely Kukolovej a Jána Nemca.
     Iba 15-ročný Ondrej je historicky najmladším laureátom ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii Filantropia. Tento mladý talentovaný žiak vytvára počítačové hry, z ktoré sú určené pre deti s autizmom či detskou mozgovou obrnou.
     Minister Plavčan vyzdvihol, že okrem šikovnosti a talentu ukázal tento mladý muž aj ako byť morálnym príkladom pre svojich rovesníkov. Minister tiež zdôraznil, že je nesmierne dôležité, aby talent rozoznali v prvom rade rodičia a učitelia, a tento talent ďalej pomáhali rozvíjať.
     Ondrej sa s prvou verziou svojej hry zúčastnil v roku 2013 súťaže Junior Internet organizovanej AMAVET-om a zvíťazil. Toto víťazstvo sa stalo základom pre jeho ďalšie aktivity v tomto smere, ktorých výsledkom sú dnes špeciálne bezplatné hry pre deti s autizmom, DMO či iným mentálnym postihnutím používané vo viacerých svetových jazykoch ako didaktické pomôcky po celom svete.