» Aktuality » Od dnes sa učitelia môžu prihlasovať na školenia Samsung School

Od dnes sa učitelia môžu prihlasovať na školenia Samsung School

15.01.2015
Od dnes sa učitelia môžu prihlasovať na školenia Samsung School
     Dnešným dňom sa spúšťa možnosť prihlásenia na ďalšiu etapu tabletových školení. Prvé dve z nich mali učiteľom pomôcť prekonať strach z používania tabletov na vyučovacích hodinách. Tretia vlna školení, pod názvom „Samsung School“ sa zameria priamo na manažment tabletov.
     Samsung School, alebo aj riešenie tabletovej učebne, umožní učiteľom plne kontrolovanú a riadenú výuku s využitím tabletov, možnosť sprístupniť individuálny obsah, zdieľať obrazovky tabletu s interaktívnou tabuľou, správu obsahu študentských tabletov, či ich zablokovanie, efektívne a rýchle testovanie pre získanie spätnej väzby a mnoho ďalších možností.
     „Moderné riešenie tabletovej učebne umožní interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom a žiakmi v reálnom čase. Tiež dá učiteľovi možnosť vyučovať akékoľvek učivo atraktívnym spôsobom a mať pritom plne pod kontrolou prácu žiakov na hodinách“ konštatoval v decembri pri podpise memoranda, ktoré umožnilo dodávanie tohto riešenia na školy, minister školstva Juraj Draxler.  
     Celkom 1 026 zapojených škôl z celého Slovenska, mimo Bratislavského kraja, bude môcť aj takýmto spôsobom zatraktívniť vyučovanie v nákladoch 1,20 eura na tablet za rok. Viac informácii o samotnom projekte je k dispozícii na internetovej stránke www.digiskola.sk/samsungschool.

Video z využitia tabletov pri výučbe na Obchodnej akadémii v Nitre