» Aktuality » Minister Peter Pellegrini osobne zablahoželal úspešným mladým fyzikom

Minister Peter Pellegrini osobne zablahoželal úspešným mladým fyzikom

24.09.2014
Minister Peter Pellegrini osobne zablahoželal úspešným mladým fyzikom
     Úspešných mladých fyzikov, ktorí sa presadili v konkurencii 28 krajín sveta, dnes prijal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Pellegrini. Na Turnaji mladých fyzikov, ktorý sa konal v júli 2014 v meste Shrewsbury vo Veľkej Británii, obsadili naši reprezentanti druhé miesto a spolu s družstvami zo Singapuru, Poľska a Číny získali zlaté medaily.
     Minister Peter Pellegrini na stretnutí ocenil skvelú reprezentáciu Slovenska v zahraničí, keď prítomným mladým fyzikom adresoval tieto slová: „Želal by som si, aby úspešných študentov, ako ste vy, bolo viac. Dúfam, že budete pre svojich rovesníkov dobrou motiváciou.“  

      Turnaj mladých fyzikov (TMF) je tímová súťaž pre stredoškolských študentov v riešení fyzikálnych problémov. 5-členné družstvá riešia počas celého školského roka 17 vopred známych náročných a otvorených experimentálnych problémov, ktoré neskôr prezentujú a obhajujú pred inými družstvami a odbornou porotou. Tá posudzuje v hodnotení nielen kvalitu vypracovania príkladov, ale aj  schopnosť odhaľovať klady a zápory iných riešení a viesť relevantnú diskusiu. Slovensko sa na TMF s podporou ministerstva školstva  zúčastňuje už od jeho vzniku.