Zlatá medailistka na ministerstve školstva

  • Foto: MŠVVaŠ SR
  • Dátum: 18.08.2021

Zlato na ministerstve školstva. Tento najvzácnejší kov zdobí od olympijských hier v Tokiu slovenskú reprezentantku v streľbe Zuzanu Rehák Štefečekovú. Práve trojnásobná medailistka dnes na pôde rezortu diskutovala o svojej kariére, aktuálnej sezóne aj športových podmienkach s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislavom Gröhlingom a štátnym tajomníkom pre šport Ivanom Husárom.

zľava minister školstva Branislav Gröhling, zlatá medailistka Zuzana Rehák Štefečeková a štátny tajomník pre šport Ivan Husár

Rodáčka z Nitry a členka Teamu Slovakia získala pre Slovensko na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu zlatú medailu v trape žien. Vo finále zároveň trafila Rehák Štefečeková 43 z 50 terčov, čím stanovila nový olympijský rekord.  

„Som veľmi rád, že Zuzana ako členka nášho vrcholového tímu športovcov, ktorých ministerstvo podporuje, získala nielen zlatú medailu, ale vytvorila aj nový svetový rekord. Je to neskutočný úspech pre ňu aj pre Slovensko a všetci sme jej držali palce,“ uviedol minister školstva.

Zároveň je podľa neho veľmi dôležité, aby práve takéto osobnosti boli vzorom pre deti a motivovali ich k pozitívnemu vzťahu k športu.

„Obdivujem všetkých športovcov, ktorí sú na svetovej špičke. Ako bývalý profesionálny tréner viem, koľko tvrdej práce, času a odriekania to stojí športovca. Držím Zuzane palce na jej ďalšej športovej aj osobnej dráhe. Verím, že bude strieľať aj v Paríži o tri roky,“ doplnil štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Okrem aktuálneho zlata je Zuzana Rehák Štefečeková držiteľkou dvoch strieborných medailí z olympijských hier 2008 a 2012. Štefečekovej zlatá medaila z trapu zo súťaže v Tokiu je celkovo desiata pre Slovensko z letných olympiád v ére samostatnosti.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku