Navigácia
Skočiť na obsah

Zaujímate sa o prírodné vedy či medicínu? Vyhľadávajte informácie správne a efektívne

Kvalitné informácie chceme či sme v určitej problematike odborník alebo len laik. Ako ich vyhľadávať správne a efektívne poradí pripravovaný webinár. Aktuálne môžete zistiť viac o zdrojoch v oblasti prírodných a medicíny.

logo CVTI SR

Po priblížení elektronických informačných zdrojov (EIZ) z oblasti technických vied prichádza Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) s ďalším webinárom k vyhľadávaniu informácií. Tentokrát cieli na EIZ z oblasti prírodných vied a medicíny.

Kristína Muráňová z Odboru podpory otvorenej vedy a výskumu CVTI SR opäť pripomína, že databázy EIZ sú podstatným zdrojom aktuálnych, relevantných a dôveryhodných informácií. Využívajú ich nielen vedeckí pracovníci, ale záujem o spoľahlivé informácie na jednom mieste má aj široká verejnosť.  

Ako ďalej uviedla pripravovaný webinár „Vyhľadávanie informácií z oblasti prírodných vied a medicíny“ je v poradí už druhý zo série webinárov zameraných na prácu s elektronickými informačnými zdrojmi z rôznych vedných oblastí.

Teoretické informácie doplnia na webinári praktické ukážky. Účastníci tiež spoznajú špecifiká, nástroje a funkcie vybraných databáz určených pre oblasť prírodných vied a medicíny.

Webinár sa uskutoční vo štvrtok 4. marca 2021 o 10:00 hod.

Sledovať ho je možné prostredníctvom živého vysielania.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky