Workshop v ŠPÚ s nemeckým lektorom Jensom Krügerom pre učiteľov

11.05.2017
     V Štátnom pedagogickom ústave sa konal ďalší workshop pre učiteľov nemeckého jazyka. Nemecký lektor Jens Krüger na ňom predstavil slovenským pedagógom rôzne aktivity, ktoré žiakov nielen zaujmú, ale vedú aj k zlepšeniu ich komunikatívnych zručností.
     „Učiť cudzí jazyk, konkrétne aj nemecký jazyk tak, aby sa žiaci učili  s radosťou, je veľké umenie. Preto podporujeme rôzne formy aktivít, ktoré motivujú učiteľov, a žiakom uľahčujú učenie sa cudzieho jazyka, “ uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk na úvod workshopu.
     Učitelia nemeckého jazyka v základných školách mali možnosť zažiť s nemeckým lektorom inšpiratívne chvíle. Jens Krüger na workshope presvedčil, že s úsmevom v triede sa žiaci učia ľahšie a aj s väčšou chuťou. Úsmev nechýbal ani na samotnom workshope, kde si s učiteľmi, za doprovodu jeho harmoniky, spolu aj zaspievali. Zo školenia v ŠPÚ odchádzali učitelia najmä s novými nápadmi, ako obohatiť vlastné hodiny nemeckého jazyka o efektívne didaktické a metodické postupy.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku